Výhody a mýty dřevostaveb

17. 3. 2017

O dřevostavbách často panují nejrůznější mýty, které odrazují potencionální zákazníky. Pravdou je, že dřevostavby přináší spousty výhod jako je pohodlné bydlení a rychlá realizace.

Výhody dřevostaveb

Dřevostavby jsou v současné době synonymem především pro pohodlné, úsporné a rychle realizovatelné bydlení. V České republice každým rokem přibývá počet takto realizovaných staveb, což je nesporným důkazem jejich úspěchu.

Výhody dřevostaveb – rychlost výstavby

Přesto, že se může výstavba nového domu ze dřeva (dřevostavby) zdát jako komplikovaný proces, opak je pravdou. Samotná realizace je výrazně rychlejší než u klasických zděných domů. Kompletní výstavbu pro Vás jsme schopni realizovat v řádu několika měsíců.

Kompletní konstrukce nového domu vzniká přímo na stavbě, a tak je možné také kontrolovat kvalitu provedení.

Během realizace se používá tzv. suchý způsob výstavby, využívány jsou sádrokartonové konstrukce, zateplování minerální vatou a další moderní technologie, které výstavbu urychlují.

 Výhody dřevostaveb – úsporné domy

Námi realizované domy jsou vždy v nízkoenergetickém standardu. Pro nového majitele tak dřevostavba do budoucna nabízí bydlení s nízkými náklady na vytápění a celkový provoz domu. Toto je zajištěno dostatečnými vrstvami izolačních materiálů v konstrukcí podlah, stěn i stropů a samozřejmě použití kvalitních oken a dveří. Více informací o těchto materiálech najdete zde.

Výhody dřevostaveb – náklady při stavbě nového domu

Oproti zděným stavbám přináší dřevostavby také úsporu nákladů při jejich realizaci. Z části je to dáno právě rychlostí jejich výstavby, protože samozřejmě práce řemeslníků je patřičně ohodnocena. To se následně projeví v celkových nákladech na pořízení nového domu.

Další úsporu nákladů přináší také použité materiály jako je dřevo, sádrokartony a další.

Výhody dřevostaveb – zdravé bydlení

Ty doby, kdy se stavěly dřevostavby, tzv. Okály, jsou již naštěstí dávno pryč. Místo azbestu a dalších nebezpečných materiálů se dnes využívají pro stavbu materiály, které jsou zdravotně nezávadné.

Vyvracíme mýty o dřevostavbách

Dále si uvedeme nejčastější mýty o dřevostavbách, které se nejčastěji na našem trhu zmiňují.

Mýty o dřevostavbách – rychle hoří

Jedním z častých mýtu o dřevostavbách je jejich vysoká hořlavost, pravděpodobně to vychází ze selského rozumu, že dřevo hoří. Pravdou je, že konstrukce dřevostaveb je mnohdy odolnější proti požáru než konstrukce ocelové, a to právě z důvodu použití velkoplošných materiálů.

Mýty o dřevostavbách – dům nedýchá

Cílem dřevostavby postavené pomocí difuzně uzavřené konstrukce je právě co největší těsnost, tak aby neunikalo drahocenné teplo do okolního prostoru bez našeho vědomí. Tento mýtus se obává především vlhkosti uvnitř stavby a také vzniku plísní. Samozřejmě jako každý dům, i dřevostavbu je třeba pravidelně větrat.

Mýty o dřevostavbách – dům neakumuluje teplo

Toto vlastně není mýtus, ale fakt o dřevostavbách. Pravdou je, že dřevostavba má oproti zděnému domu minimální akumulační vlastností. Výsledkem tak je, že když se vrátíte ze zimní dovolené, stačí zatopit 15 minut a v domě je teplo, zatím co zděná stavba potřebuje na vytopení několik hodin, než právě stěny naakumulují dostatek tepla ze vzduchu v interiéru domu.

Zpět